SAMO ZA VOJINOVIC-e

da se okupimo kako treba

Re: SAMO ZA VOJINOVIC-e

Postby rale » Mon Jan 11, 2010 9:19 pm

Dusan Vojinovic 11 janvier, à 12:21
Nasa slava je Nikoljdan. Ali za korene pitajte Bojana Vojinovic, posto je on skoro to pronasao sve nase korene. Samo znam da smo dosli iz Dunisica iz Sjenice. Otac mog pradede samo znam da se zove Parto. Nista vise .
Dusan Vojnovic
rale
GAZDA

Postby rale » Mon Jan 11, 2010 9:19 pm

Milos Vojinovic 11 janvier, à 12:45
moram se kontaktirati sa tatom.... A slava mi je Sv.Luka...pozz
rale
GAZDA

Postby rale » Mon Jan 11, 2010 9:21 pm

Nevena Vojinovic 11 janvier, à 16:08
hvala rale...:))mala nena...koja druga ce da bude...:D:D:D...pitacu tatu...al nemamo veze mi sa niksicem,moji su uz vucetrna poreklom...a za rodoslov
ja mogu da napravim od mog dede samo...odatle znam familiju,a i tata slabo zna...posto je imao 6 meseci kada mu je tata umro...
rale
GAZDA

Postby rale » Mon Jan 11, 2010 9:21 pm

Milos Vojinovic Piksi 11 janvier, à 16:19
ja sam sam iz sela Lozovik kod Velike Plane, a rodjen sam i zivim u Smederevu. znam da mi je cukun deda ziveo u Lozoviku, i svi posle njega. Pre njega ne znam stvarno, slavim sv, Djurdjica (16. Novembar) a taj rodoslov, mozda je malo glupo ili primitivno, ali ja ne znam sta je, cuo sam za taj termin ali ne znam sta je, mozete da mi objasnite sta je to i odakle ste Vi?
rale
GAZDA

Postby rale » Mon Jan 11, 2010 9:22 pm

Milos Vojinovic Wyjke 11 janvier, à 13:35
pozdrav radomire cuo sam sa roditeljima posto trenutno nisam kod kuce...oni nemaju nikakvo informacije bas o nasim precima...
rale
GAZDA

Postby rale » Mon Jan 11, 2010 9:24 pm

Nenad Vojinovic 11 janvier, à 17:38
hvala takodje sva najbolje u novoj godini i praznicima,
ja koliko znam ja sam rodom sa Cetinja i to je to, sada zivimo u Sapcu....pozzz
Nenad Vojinovic 11 janvier, à 17:54
slavimo Nikoljdan, deda se zvao Stojan, pradeda Bosko, cukundeda Stevan, a cukucukundeda je Blagoje
rale
GAZDA

Postby rale » Mon Jan 11, 2010 9:24 pm

Nemanja Morello Vojinovic 11 janvier, à 18:49
Hvala Rale takodje , ae raspitacu se za sto tacne informacije , mada sam i ja cuo da imam neke korene u Niksicu.....
rale
GAZDA

Postby rale » Mon Jan 11, 2010 9:25 pm

Nemanja Vojnovic 11 janvier, à 19:24
Hristos se rodi i sretna Pravoslavna nova godina.
Naši korerni potiču preko Krajune (Osredak) pa do Like ( Vojnić ).
tačan rodoslov ču vam naknadno poslati a što se tiče slave mi slavimo Svetog Đorđa. Što se tiče objedinjavanja rodoslova da će bog pa će se i među nama neko naći da i to uradi
sramota je što do sada to nismo uradili.
S poštovanjem Slobodan Vojnović.
rale
GAZDA

Postby rale » Mon Jan 11, 2010 9:26 pm

Nenad Vojinovic 11 janvier, à 16:26 Signaler un abus
Ja sam iz okoline nisa (srbija) moj preci su iz sela lozana (svrljiske planine)
rale
GAZDA

Postby rale » Mon Jan 11, 2010 9:27 pm

Nikola Vojinovic 11 janvier, à 20:22
Ja sam iz Cacka, otac zivi u Cacku od svoje 6 god, a deda i pradeda su mi iz Sjenice (selo Dunisice) pa su se '68 doselili u Cacak. Odatle su i pradedina 2 brata ali je jedan kasnije otisao u Kragujevac a jedan u Kraljevo tako da tamo imam rodjaka. Imam neki rodoslov ali moram da ga otkucam na kompjuteru. Pozz
rale
GAZDA

Postby rale » Mon Jan 11, 2010 9:31 pm

Nenad Vojinovic 11 janvier, à 21:18
Hvala,i Vama srecan Bozic i nova godina...
koreni su iz Vucitrna sa Kosova. Poticu jos iz vremena kosovske bitke,nakon najezde turaka izbegli su u Crnu Goru,naselili jedno mesto blizu Andrijevice,koje su oni nazvali trepca po trepci sa kosova. U 14,15 veku turci su pobili veliki deo porodice,ostala su samo tri brata. Ta tri brata su tada iz trepce presli u mesto Jagoce,takodje u Crnoj Gori,gde se posle oformilo osam porodica od ta tri brata. Tu je ostalo 3 ili 4 porodice, neki su se vratili na kosovo, u metohiju, jedni su otisli u vojvodinu a drugi u juzni deo Srbije.... Po pricama mog pradede Prva krsna slava je bila Sv.Nikola a kasnije je promenjena u Sv.Evstatija koji se slavi 3.oktobra... Po nasim saznanjima svi Vojinovici vode poreklo sa Kosova. Nazalost nemam rodoslov,imam jedino sliku grba koji potice iz vremena kosovske bitke koju vam mogu poslati za koji dan.
rale
GAZDA

Postby rale » Mon Jan 11, 2010 9:33 pm

Irena Vojinovic 11 janvier, à 21:22
pozdrav...srecna nova i bozic sve najbolje...koreni mog oca, dede i pradede su iz miloseva kod jagodine..pretpostavljam i cukundede iz prica..slava je sv. Djordje (16. novembar)..rodoslov na zalost nemam
rale
GAZDA

Postby rale » Mon Jan 11, 2010 9:45 pm

Marko vous a envoyé un message.

(pas d'objet)

"HVALA rodjo, takodje!!!
Nisam Vas zaboravio, samo sam u velikoj guzvi oko ucenja i fakulteta.. Ne znam gde mi je glava!! Mogu sada sigurno samo da vam kazem da se moja grana familije sa svih strana, otac mi je rodjen u Alibunaru u Vojvodini, njegov rodjeni brat na Kosovu, ja sma u Beogradu... mozete onda da zamislite sta je sa ostalim jer imam 11 striceva od dedinog rodjenog brata... Ako vam nije toliko hitno videcu sa njima svima da mi kaze sta ko zna, pa cu da vam saljem cim budem saznao?!?! nadam se da nije toliko hitno?? pozdrav, Marko"

"hahahah pa otprilike, najuza familija koja zivi u Beogradu broji 84 clana, a sigurno ih fali jos 15 koji zive van grada + neki koje nisam upoznao... ispod svakog kamena bar po jedan :)"
rale
GAZDA

Postby rale » Mon Jan 11, 2010 9:46 pm

Nikola vous a envoyé un message.

(pas d'objet)

"zdravo rale,ja sam iz vranja,i od 88 god. sam Vojinovic moj cale je tad uzeo to prezime, pre toga smo bili Petkovic.POz"
rale
GAZDA

Postby rale » Mon Jan 11, 2010 9:50 pm

Milos vous a envoyé un message.

--------------------
(pas d'objet)

Po knjizi: Iz popisa stanovnistva iz 1818. godine u Medosevcu (selo nadomak Lazarevca) su ziveli Vojinovici koji su se doselili iz Hercegovinei slavili su Sv. Stefana". To je inace i moja slava.
Medjutim, moj otac je trzio u crkvenim knjigama i tu sum zavedeni svi Vojinovici iz Medosevca koji su se vencali i bili ksteni od tada. Tu se pominje da su se doselili oko 1780. godine. Posto se u knjizi pominju od popisa iz 1818. rekao sam mu da pokusa da ponovo doje do imena i da zapise tacne godine.
Ja se nadam da cemo to uspeti da nadjemo. Puno pozdrava
Milos
rale
GAZDA

PreviousNext

Return to VOJINOVIĆ